Sunday, February 1, 2009

RPH Bulan Januari

SMK SERIAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu yang ke -2
Hari: Isnin
Tarikh: 05-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.00pm-3.10pm
Tingkatan : 1M
Aktiviti : Program Orentasi Pelajar Tingkatan 1

Minggu yang ke-2
Hari: Isnin
Tarikh: 05-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 4.00pm-5.10pm
Tingkatan : 3D
Tunjang Pembelajaran : Pengenalan
I. Peraturan
II. Etika
Semasa pengajaran dan pembelajaran PJK
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Mematuhi etika dan peraturan semasa pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
II. Menunjukkkan sikap yang baik dan bersesuaian dengan pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai peraturan dan etika semasa PJK
Nilai : Berfikiran rasional dan bekerjasama
Refleksi Guru : Guru boleh menerangkan serta meminta para pelajar supaya mematuhi peraturan yang ditetapkan.


Minggu yang ke-2
Hari: Isnin
Tarikh: 05-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 5.10pm-6.20pm
Tingkatan : 3I
Tunjang Pembelajaran : Pengenalan
I. Peraturan
II. Etika
Semasa pengajaran dan pembelajaran PJK
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Mematuhi etika dan peraturan semasa pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
II. Menunjukkkan sikap yang baik dan bersesuaian dengan pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai peraturan dan etika semasa PJK
Nilai : Berfikiran rasional dan bekerjasama
Refleksi Guru : Guru boleh menerangkan serta meminta para pelajar supaya mematuhi peraturan yang ditetapkan.


SMK SERIAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu yang ke -2
Hari: Selasa
Tarikh: 06-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.35pm-3.10pm
Tingkatan : 1K
Aktiviti : Program Orentasi Pelajar Tingkatan 1


Minggu yang ke-2
Hari: Selasa
Tarikh: 06-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 4.00pm-5.10pm
Tingkatan : 3B
Tunjang Pembelajaran : Pengenalan
I. Peraturan
II. Etika
Semasa pengajaran dan pembelajaran PJK
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Mematuhi etika dan peraturan semasa pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
II. Menunjukkkan sikap yang baik dan bersesuaian dengan pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai peraturan dan etika semasa PJK
Nilai : Berfikiran rasional dan bekerjasama
Refleksi Guru : Guru boleh menerangkan serta meminta para pelajar supaya mematuhi peraturan yang ditetapkan.


Minggu yang ke-2
Hari: Selasa
Tarikh: 06-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 5.10pm-6.20pm
Tingkatan : 3J
Tunjang Pembelajaran : Pengenalan
I. Peraturan
II. Etika
Semasa pengajaran dan pembelajaran PJK
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Mematuhi etika dan peraturan semasa pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
II. Menunjukkkan sikap yang baik dan bersesuaian dengan pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai peraturan dan etika semasa PJK
Nilai : Berfikiran rasional dan bekerjasama
Refleksi Guru : Guru boleh menerangkan serta meminta para pelajar supaya mematuhi peraturan yang ditetapkan.


SMK SERIAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu yang ke -2
Hari: Rabu
Tarikh: 07-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 3.25pm-4.00pm
Tingkatan : 1A dan 1B
Aktiviti : Program Orentasi Pelajar Tingkatan 1


Minggu yang ke -2
Hari: Rabu
Tarikh: 07-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 4.00pm-4.35pm
Tingkatan : 1G dan 1H
Aktiviti : Program Orentasi Pelajar Tingkatan 1


Minggu yang ke-2
Hari: Rabu
Tarikh: 07-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 4.35pm-5.45pm
Tingkatan : 3F
Tunjang Pembelajaran : Pengenalan
I. Peraturan
II. Etika
Semasa pengajaran dan pembelajaran PJK
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Mematuhi etika dan peraturan semasa pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
II. Menunjukkkan sikap yang baik dan bersesuaian dengan pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai peraturan dan etika semasa PJK
Nilai : Berfikiran rasional dan bekerjasama
Refleksi Guru : Guru boleh menerangkan serta meminta para pelajar supaya mematuhi peraturan yang ditetapkan.


Minggu yang ke -2
Hari: Khamis
Tarikh: 08-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.35pm-3.10pm
Tingkatan : 1M
Aktiviti : Program Orentasi Pelajar Tingkatan 1


Minggu yang ke-2
Hari: Khamis
Tarikh: 08-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 3.25pm-4.35pm
Tingkatan : 3M
Tunjang Pembelajaran : Pengenalan
I. Peraturan
II. Etika
Semasa pengajaran dan pembelajaran PJK
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Mematuhi etika dan peraturan semasa pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
II. Menunjukkkan sikap yang baik dan bersesuaian dengan pembelajaran Pendidikan Jasmani dan Kesihatan
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai peraturan dan etika semasa PJK
Nilai : Berfikiran rasional dan bekerjasama
Refleksi Guru : Guru boleh menerangkan serta meminta para pelajar supaya mematuhi peraturan yang ditetapkan.


Minggu yang ke -2
Hari: Khamis
Tarikh: 08-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 5.10pm-6.20pm
Tingkatan : 1K
Aktiviti : Program Orentasi Pelajar Tingkatan 1


Minggu yang ke -2
Hari: Jumaat
Tarikh: 09-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.00pm-3.10pm
Tingkatan : 1H dan 1G
Aktiviti : Program Orentasi Pelajar Tingkatan 1


Minggu yang ke -2
Hari: Jumaat
Tarikh: 09-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 4.00pm-5.10pm
Tingkatan : 1M
Aktiviti : Program Orentasi Pelajar Tingkatan 1



SMK SERIAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu yang ke- 3
Hari: Isnin
Tarikh: 12-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.00pm-3.10pm
Tingkatan : 1M
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran :
I. Membaca teks
II. Perbincangan berkaitan dengan alam ciptaan Tuhan
Refleksi Guru : Pelajar boleh membaca apabila disuruh dan boleh menjawab soalan serta menyumbang pendapat kepada guru


Minggu yang ke-3
Hari: Isnin
Tarikh: 12-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 4.00pm-5.10pm
Tingkatan : 3D
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Menyatakan definisi daya tahan kardiovaskular
II. Menyatakan kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Mengenalpasti kesan latihan ke atas manusia
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kecergasan fizikal dan daya tahan kardiovaskular
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Pelajar dapat mempelajari tentang daya tahan kardiovaskular.


Minggu yang ke-3
Hari: Isnin
Tarikh: 12-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 5.10pm-6.20pm
Tingkatan : 3I
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Menyatakan definisi daya tahan kardiovaskular
II. Menyatakan kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Mengenalpasti kesan latihan ke atas manusia
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kecergasan fizikal dan daya tahan kardiovaskular
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Pelajar dapat mempelajari tentang daya tahan kardiovaskular.


Minggu yang ke- 3
Hari: Selasa
Tarikh: 13-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.35pm-3.10pm
Tingkatan : 1K
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran :
I. Membaca teks
II. Perbincangan berkaitan dengan alam ciptaan Tuhan
Refleksi Guru : Pengajaran belum bermula kerana terlalu sedikit pelajar hadir


Minggu yang ke-3
Hari: Selasa
Tarikh: 13-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 4.00pm-5.10pm
Tingkatan : 3B
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Menyatakan definisi daya tahan kardiovaskular
II. Menyatakan kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Mengenalpasti kesan latihan ke atas manusia
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kecergasan fizikal dan daya tahan kardiovaskular
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Pelajar dapat mempelajari tentang daya tahan kardiovaskular.


Minggu yang ke-3
Hari: Selasa
Tarikh: 13-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 5.10pm-6.20pm
Tingkatan : 3J
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Menyatakan definisi daya tahan kardiovaskular
II. Menyatakan kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Mengenalpasti kesan latihan ke atas manusia
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kecergasan fizikal dan daya tahan kardiovaskular
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Pelajar dapat mempelajari tentang daya tahan kardiovaskular.


Minggu yang ke- 3
Hari: Rabu
Tarikh: 14-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 3.25pm-4.00pm
Tingkatan : 1A dan 1B
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran :
I. Membaca teks
II. Perbincangan berkaitan dengan alam ciptaan Tuhan
Refleksi Guru : Pelajar boleh membaca apabila disuruh dan boleh menjawab soalan serta menyumbang pendapat kepada guru


Minggu yang ke- 3
Hari: Rabu
Tarikh: 14-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 4.00pm-4.35pm
Tingkatan : 1G dan 1H
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran :
I. Membaca teks
II. Perbincangan berkaitan dengan alam ciptaan Tuhan
Refleksi Guru : Didapati sesetengah pelajar kurang fasih berbahasa melayu dan menghadapi sedikit kesukaran apabila diminta membaca teks.


Minggu yang ke-3
Hari: Rabu
Tarikh: 14-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 4.35pm-5.45pm
Tingkatan : 3F
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Menyatakan definisi daya tahan kardiovaskular
II. Menyatakan kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Mengenalpasti kesan latihan ke atas manusia
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kecergasan fizikal dan daya tahan kardiovaskular
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Pelajar dapat mempelajari tentang daya tahan kardiovaskular.


Minggu yang ke- 3
Hari: Khamis
Tarikh: 15-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.35pm-3.10pm
Tingkatan : 1M
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Menyalin nota dari guru
Refleksi Guru : Pelajar boleh memahami dengan lebih lanjut tentang tajuk yang sedang dipelajari
Minggu yang ke-3
Hari: Khamis
Tarikh: 15-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 3.25pm-4.35pm
Tingkatan : 3M
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Menyatakan definisi daya tahan kardiovaskular
II. Menyatakan kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Mengenalpasti kesan latihan ke atas manusia
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kecergasan fizikal dan daya tahan kardiovaskular
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Pelajar dapat mempelajari tentang daya tahan kardiovaskular.


Minggu yang ke- 3
Hari: Khamis
Tarikh: 15-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 5.10pm-6.20pm
Tingkatan : 1K
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran :
I. Membaca teks
II. Perbincangan berkaitan dengan alam ciptaan Tuhan
Refleksi Guru : Pelajar boleh membaca apabila disuruh dan boleh menjawab soalan serta menyumbang pendapat kepada guru


Minggu yang ke- 3
Hari: Jumaat
Tarikh: 16-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.00pm-3.10pm
Tingkatan : 1G dan 1H
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Menyalin nota dari guru
Refleksi Guru : Pelajar boleh memahami dengan lebih lanjut tentang tajuk yang sedang dipelajari

Minggu yang ke- 3
Hari: Jumaat
Tarikh: 16-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 4.00pm-5.10pm
Tingkatan : 1A dan 1B
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Menyalin nota dari guru
Refleksi Guru : Pelajar boleh memahami dengan lebih lanjut tentang tajuk yang sedang dipelajari
Minggu yang ke- 3
Hari: Sabtu
Tarikh: 17-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 1.55pm-2.25pm
Tingkatan : 1M
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan dengan pelajar
Refleksi Guru : Pelajar boleh memahami dengan lebih lanjut tentang tajuk yang sedang dipelajari

Minggu yang ke-3
Hari: Sabtu
Tarikh: 17-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 3.25pm-4.35pm
Tingkatan : 3M
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Menyatakan definisi daya tahan kardiovaskular
II. Menyatakan kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Mengenalpasti kesan latihan ke atas manusia
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kecergasan fizikal dan daya tahan kardiovaskular
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Aktiviti luar tidak dapat dijalankan kerana hujan.


Minggu yang ke- 3
Hari: Sabtu
Tarikh: 17-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 4.10pm-5.10pm
Tingkatan : 1K
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Menyalin nota dari guru
Refleksi Guru : Pelajar boleh memahami dengan lebih lanjut tentang tajuk yang sedang dipelajari


SMK SERIAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu yang ke- 4
Hari: Isnin
Tarikh: 19-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.00pm-3.10pm
Tingkatan : 1M
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Membuat Latihan: Cara-cara menghargai alam ciptaan Tuhan
Refleksi Guru : Pelajar boleh menyenaraikan cara-cara menghargai alam ciptaan Tuhan


Minggu yang ke-4
Hari: Isnin
Tarikh: 19-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 4.00pm-5.10pm
Tingkatan : 3D
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Membezakan kaedah latihan kecergasan fizikal
II. Merekacipta kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Menjelaskan kepentingan memilih aktiviti kecergasan fizikal
Aktiviti Pembelajaran :
I. Perbincangan
II. Latihan bertulis
III. Larian pyramid atau berjalan 2.4km
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Pelajar dapat mempelajari lebih lanjut tentang daya tahan kardiovaskular.


Minggu yang ke-4
Hari: Isnin
Tarikh: 19-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 5.10pm-6.20pm
Tingkatan : 3I
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Membezakan kaedah latihan kecergasan fizikal
II. Merekacipta kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Menjelaskan kepentingan memilih aktiviti kecergasan fizikal
Aktiviti Pembelajaran :
I. Perbincangan
II. Latihan bertulis
III. Larian pyramid atau berjalan 2.4km
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Aktiviti luar PJK dijalankan.

Minggu yang ke- 4
Hari: Selasa
Tarikh: 20-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.35pm-3.10pm
Tingkatan : 1K
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Membuat Latihan: Cara-cara menghargai alam ciptaan Tuhan
Refleksi Guru : Pelajar boleh menyenaraikan cara-cara menghargai alam ciptaan Tuhan


Minggu yang ke-4
Hari: Selasa
Tarikh: 20-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 4.00pm-5.10pm
Tingkatan : 3B
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Membezakan kaedah latihan kecergasan fizikal
II. Merekacipta kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Menjelaskan kepentingan memilih aktiviti kecergasan fizikal
Aktiviti Pembelajaran :
I. Perbincangan
II. Latihan bertulis
III. Larian pyramid atau berjalan 2.4km
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Aktiviti luar PJK dijalankan.



Minggu yang ke-4
Hari: Selasa
Tarikh: 20-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 5.10pm-6.20pm
Tingkatan : 3J
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Membezakan kaedah latihan kecergasan fizikal
II. Merekacipta kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Menjelaskan kepentingan memilih aktiviti kecergasan fizikal
Aktiviti Pembelajaran :
I. Perbincangan
II. Latihan bertulis
III. Larian pyramid atau berjalan 2.4km
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Aktiviti luar PJK dijalankan.



Minggu yang ke- 4
Hari: Rabu
Tarikh: 21-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 3.25pm-4.00pm
Tingkatan : 1A dan 1B
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Membuat Latihan: Cara-cara menghargai alam ciptaan Tuhan
Refleksi Guru : Pelajar boleh menyenaraikan cara-cara menghargai alam ciptaan Tuhan


Minggu yang ke- 4
Hari: Rabu
Tarikh: 21-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 4.00pm-4.35pm
Tingkatan : 1G dan 1H
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Membuat Latihan: Cara-cara menghargai alam ciptaan Tuhan
Refleksi Guru : Pelajar boleh menyenaraikan cara-cara menghargai alam ciptaan Tuhan


Minggu yang ke-4
Hari: Rabu
Tarikh: 21-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 4.35pm-5.45pm
Tingkatan : 3F
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Membezakan kaedah latihan kecergasan fizikal
II. Merekacipta kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Menjelaskan kepentingan memilih aktiviti kecergasan fizikal
Aktiviti Pembelajaran :
I. Perbincangan
II. Latihan bertulis
III. Larian pyramid atau berjalan 2.4km
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : PJK tidak dibuat kerana perhimpunan sekolah bermula pada pukul 5.10pm.


Minggu yang ke- 4
Hari: Khamis
Tarikh: 22-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.35pm-3.10pm
Tingkatan : 1M
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kelebihan dan kekurangan diri
Refleksi Guru : Pelajar boleh menyenaraikan kelebihan dan kekurangan diri


Minggu yang ke-4
Hari: Khamis
Tarikh: 22-01-2009
Matapelajaran : PJK (Pendidikan Jasmani)
Masa : 3.25pm-4.35pm
Tingkatan : 3M
Tunjang Pembelajaran : TP1 Kecergasan (Daya tahan Kardiovaskular)
Hasil Pembelajaran : Murid dapat:
I. Membezakan kaedah latihan kecergasan fizikal
II. Merekacipta kaedah latihan kecergasan fizikal
III. Menjelaskan kepentingan memilih aktiviti kecergasan fizikal
Aktiviti Pembelajaran :
I. Perbincangan
II. Latihan bertulis
III. Larian pyramid atau berjalan 2.4km
Nilai : Sayang kepada nyawa
Refleksi Guru : Aktiviti luar PJK dijalankan


Minggu yang ke- 4
Hari: Khamis
Tarikh: 22-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 5.10pm-6.20pm
Tingkatan : 1K
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kelebihan dan kekurangan diri
Refleksi Guru : Pelajar boleh menyenaraikan kelebihan dan kekurangan diri


Minggu yang ke- 4
Hari: Jumaat
Tarikh: 23-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 2.00pm-2.50pm
Tingkatan : 1G dan 1H
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kelebihan dan kekurangan diri
Refleksi Guru : Pelajar boleh menyenaraikan kelebihan dan kekurangan diri

Minggu yang ke- 4
Hari: Jumaat
Tarikh: 23-01- 2009
Matapelajaran : Pendidikan Moral
Masa : 3.30pm-4.20pm
Tingkatan : 1A dan 1B
Tajuk : Keunikan Alam Ciptaan Tuhan
Objektif Pembelajaran : Pelajar akan dapat
I. Terima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan
II. Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan
Bidang Pembelajaran : Nilai berkaitan dengan perkembangan diri
Aktiviti Pembelajaran : Perbincangan mengenai kelebihan dan kekurangan diri
Refleksi Guru : Pelajar boleh menyenaraikan kelebihan dan kekurangan diri


Minggu Ke-5

Cuti Tahun Baru Cina- 26 Jan-27 Jan
Cuti Peristiwa - 28 Jan
Cuti Ganti 1 - 29 Jan
Cuti Ganti 2 - 30 Jan

2 comments:

  1. Tahniah,RPH lengkap, Sila sertakan Sukatan Pelajaran dan Rancangan Pelajaran Tahunan

    ReplyDelete

Followers